Portrét, autoportrét, akt či hororový kýč?

·

Tak jsem se vyfotil. Opět.

Fotografie je pro mne životní cesta. Stejně náročná, různorodá, neustále život obracející a poučná, jako cesta meče pro Mijamota Musašiho. I na této cestě je nutné poznat různé „bojové styly a zbraně“. I kdyby to mělo znamenat vzít do ruky digitální fotoaparát. Jinak ze svého života diamant nevybrousím a hlavně nerozeznám klenoty kolem sebe.

Je to cesta, skrze kterou hledám krásno. I tam, kde je možná leckdo nevidí, nebo vidět nechce (především já sám). Cesta, která mne občas zavede dovnitř sebe a nabídne nevšední pohled ven, jindy zase z okraje své reality vyhlížím a hledám vlastní střed a těžiště. Běhám tam a zpět, osciluji, rotuji, definuji prostor, směr a pravidla svých myšlenek a fantazií. Sebeurčuji své já, smiřuji se sám se sebou.

Když ne film, tak Fujifilm a jeho filmové simulace. To, co mne naučila analogová fotografie přenáším i do té digitální. Nefotím stovky fotek za session, téměř neretušuji, často využívám externí expozimetr a snažím se cvakat na jistotu. Na druhou stranu se snažím výhody digitálního média využít co nejvíc, jako v tomto případě, kdy jsem otestoval novou XApp aplikaci sloužící jako luxusní dálková spoušť mojí nové X-T4.

Nedokážu slovy popsat, co jsem to vlastně vytvořil. Je to autoportrét? Akt? Umění nebo kýč? Jsem to ale já a moje tělo. Já zevnitř i zvenku. Ošklivý, fascinovaný sám sebou, zvědavý a vlastně i s oblibou provokující.

Simulace Classic Negative, drobné úpravy v Capture One (dynamický rozsah, kontrast, vyvážení bílé, nic víc) a hotovo.
Žádná retuš, color grading, nic.

PS: Nyní již máte dostatek indicií, abyste mohli vydedukovat, jak to bylo doopravdy.

Chceš vidět víc?

Staň se mým patronem


Líbil se ti článek? Další ti pošlu do mailu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *